خزر پرواز کاسپین
خزر پرواز کاسپین
خزر پرواز کاسپین
خزر پرواز کاسپین

شیراز

شیراز یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران است که با دارا بودن جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و هنری، هر ساله مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند.

شیراز شهر شعر و عشق است که با صدای عود و تار خود روح را لبریز از شور و شعف می‌کند. شیراز خانهٔ شاعران بزرگی مانند حافظ، سعدی، شهریار و … است که با آثار خود فرهنگ و ادب ایران را غنی کرده‌اند.

شیراز دارای آثار باستانی و تاریخی برجسته ای است که نماد فرهنگ و تمدن ایرانی هستند. برخی از این آثار عبارتند از: پاسارگاد، پرسپولیس، نقش رستم، باغ ارم، آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، مسجد نصیرالملک، قصر زینت الملوک و … .

شیراز همچنین دارای طبیعتی زیبا و منحصر به فرد است که در فصول مختلف سال، رنگ و بوی خاص خود را دارد.

شیراز شهر گل و بلبل است که با عطر گل‌های نارنج، لاله، گلاب و … پُر می‌شود. شیراز شهر مردمان مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی است که با غذاهای خوشمزه و متنوع خود همچون کباب، قورمه سبزی، کله پاچه، فسنجان، آش رشته و … دل مسافران را می‌رباید.
شیراز شهری است که با تنوع فرهنگی و هنری خود هر گردشگری را شگفت‌زده می‌کند. شیراز دارای موزه‌ها و گالری‌های هنری است که آثار هنرمندان معروف و نوپای ایران را به نمایش می‌گذارند. برخی از این موزه‌ها و گالری‌ها عبارتند از: موزه پارس، موزه نمک، موزه قصر، گالری هنر، گالری آفتاب و …

شیراز همچنین دارای بازارها و خیابان‌های قدیمی است که با معماری زیبا و سنتی خود چشم‌انداز خاصی را به نمایش می‌گذارند. برای مثال می توان به بازار وکیل، بازار سروش، خیابان زند، خیابان قصابها و … اشاره کرد. شیراز شهری است که با جشن‌ها و سنت‌های خود همواره یکی از مقاصد مهم گردشگری در کشور است.

شیراز دارای جشن‌های فرهنگی و مذهبی است که در فصول مختلف سال برگزار می‌شوند. برخی از این جشن‌ها عبارتند از: جشن گلاب گیری، جشن چلچله سبز، جشن نوروز، جشن تیرگان، جشن عید قربان و … . شیراز شهر رویایی هر گردشگر است.

شیراز شهری است که با همسایگی با مناطق زیبای طبیعی گردشگران را به خود جذب می‌کند. شیراز دارای پارک‌ها و باغ‌های زیبا است که با گل‌ها و درختان خود فضایی آرام و دلنشین را ایجاد می‌کنند. به عنوان نمونه می توان به پارک قرآن، پارک ارم، پارک جنگلی، باغ دلگشا، باغ جهان نما اشاره کرد.

شیراز همچنین دارای روستاها و شهرک‌های گردشگری است که با طبیعت و فرهنگ زیبای خود سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. از جمله این روستاها و شهرک‌ها می توان به روستای قلات، روستای محمود آباد، روستای سپیدان، شهرک سعادت آباد، شهرک فردوس اشاره کرد.

از طبیعت و اماکن گردشگری شیراز بازدید کنید!

بلیط و تورهای خود را با تخفیف ویژه از خزر پرواز کاسپین خرید کنید


برای دریافت آخرین پیشنهادات و تخفیف های استثنایی ثبت نام کنید!