آیا پرینت بلیط هواپیما و قطار الزامی است ؟

امروزه با اینترنتی شدن بیشتر خدمات، روش خرید بلیط هواپیما و قطار هم تغییر کرده است. در حال حاضر بدون نیاز به مراجعه حضوری  به فرودگاه و آژانس های گردشگری می توانیم بلیط هواپیما و قطار را به صورت آنلاین و از طریق سایت های فروش خدمات گردشگری یا تماس با آژانس های هواپیمایی و گردشگری انجام دهیم.

شما می توانید به راحتی وارد یک سایت فروش بلیط هواپیما یا قطار شده و برای سفر خود در کمتر از 5 دقیقه بلیط تهیه کنید. که بعد از رداخت و نهایی کردن سفارش اینترنتی یا تلفنی فایل بلیط از طریق لینک دانلود یا ایمیل یا شبکه های اجتماعی برای شما ارسال می شود.

به کمک فروش آنلاین و تلفنی بلیط رفت و آمدهای غیر ضروری در شهر کاهش یافته و مشتریان در زمان کوتاه تر به خدمات خود با بالاترین کیفیت دسترسی دارند.

یکی از سوالات متداول مشتریان این است که بعد از دریافت فایل بلیط خود آیا باید از آن پرینت گرفته و نیاز به نسخه فیزیکی بلیط دارند یا خیر ؟

برای گرفتن پاسخ این سوالات در ادامه با ما همراه باشید.

آیا چاپ بلیط هواپیما برای سفر الزامی است ؟

برای سفر با هواپیما در فرودگاه از شما نسخه فیزیکی بلیط هواپیما درخواست نمی شود. در پروازهای داخلی کافی است که تنها کارت ملی برای ایرانی ها یا پاسپورت و برگه تردد برای اتباع را به همراه داشته باشند.

اما پیشنهاد می شود که فایل یا عکس بلیط هواپیما خود را در تلفن همراه خود همراه داشته باشید.

فقط در هنگام کنسل شدن پرواز در بلیط های چارتری به دلایلی که این کنسلی از طرف ایرلاین می باشد مانند تاخیر بیش از 2 ساعت که مسافر مایل به کنسلی پرواز می باشد، شما باید با مراجعه به دفتر ایرلاین مربوطه کارت پرواز یا بلیط خود را مهر کنید.

اما در بلیط های سیستمی نیازی به مهر کردن بلیط در این موارد نیز نمی باشد.

آیا چاپ بلیط قطار برای سفر الزامی است ؟

بعد از خرید بلیط قطار به صورت آنلاین یا تلفنی، پیامکی برای شما ارسال می شود که اطلاعات بلیط (شامل: مسیر، سریال بلیط، سالن و کوپه و تاریخ و ساعت) برای شما پیامک می شود. این پیامک در حکم بلیط تلقی می شود و شما نیازی به چاپ بلیط ندارید.

چنانچه در مواقع خاص نیاز به پرینت بلیط خود داشتید، می توانید با مبلغ کمی اینکار را در ایستگاه انجام دهید.